Протидія домашньому насильству

 

Алгоритм дії педагогічних працівників у випадку виявлення

факту насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми

 

У випадках, коли Ви маєте підозри, що по відношенню до дитини  вчинене жорстоке поводження або є реальна загроза його вчинення, Ви можете:

  1. Повідомити про це в усній чи письмовій формі адміністрацію навчального закладу.
  2. Самостійно письмово повідомити про це територіальній підрозділ служби у справах дітей за місцем проживання дитини.
  3. Самостійно повідомити про виявлений  факт жорстокого поводження кримінальну міліцію у справах дітей або будь-якого працівника органів внутрішніх справ.

У випадках, коли до Вас звернулась дитина з усною скаргою щодо жорстокого поводження з нею, Ви можете:

  1. Скласти звернення дитини в письмовій формі та передати його до адміністрації навчального закладу.
  2. Скласти звернення дитини в письмові формі та передати його до територіального підрозділу служби у справах дітей.
  3. Скласти звернення дитини в письмовій формі та передати його до органу внутрішніх справ.
  4. повідомити про це в усній чи письмовій формі  від свого імені перелічені органи.

Яким чином відбувається документування вашого звернення чи повідомлення, або звернення дитини.

У разі звернення або повідомлення до адміністрації закладу. Якщо звернення (повідомлення) усне, то адміністрація закладу зобов’язана оформити це повідомлення письмово з позначкою, від кого та коли (дата, час) отримано повідомлення. Адміністрація закладу зобов’язана терміново (протягом однієї доби) передати цей документ територіальному підрозділу служби у справах дітей за місцем проживання дитини. Служба у справах дітей повинна належним чином зареєструвати це повідомлення відповідно до законодавства України.

У разі звернення або повідомлення до територіального підрозділу служби у справах дітей. Ваше звернення має бути оформлено відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян». Зокрема стаття 5 Закону передбачає такі вимоги до звернення: … «У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги… Письмове звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати».

У разі звернення або повідомлення до органу внутрішніх справ. Повідомити можна в письмовій чи усній формі, зокрема телефоном. У разі усного звернення або телефонного повідомлення працівник органу внутрішніх справ складає протокол цього звернення чи повідомлення. Письмове звернення орган внутрішніх справ реєструє належним чином, передбаченим законодавством України.

Чого не треба робити. Не треба намагатися самотужки розв’язати проблему. Це може призвести до порушення законодавства та бути небезпечним для Вас особисто. Наприклад, не треба самостійно приймати рішення щодо відвідування сім’ї, де Ви підозрюйте, вчинено жорстоке поводження по відношенню до дитини.

     Ваші дії припиняються в той час, коли звернення або повідомлення передано компетентним органам. На наступних етапах Ви можете бути залучені до розв’язання ситуації як фахівець, дії якого погоджено з міжвідомчою командою та внесені до спільного плану дій надання допомоги дитині (та її сім’ї).

Що далі… Далі справа є компетенцією установ, організацій і посадових осіб, яким передано звернення чи повідомлення.


Орієнтовний зміст розмови педагога з учнем

          Якщо ти знаєш або здогадуєшся, що твій друг став жертвою жорстокого поводження, умов його про все розповісти кому-небудь з дорослих. Якщо ж твій друг піддається жорстокому зверненню, проте довіритися дорослому відмовляється, це можеш за нього зробити ти. Піди до дорослого, якому довіряєш, і розкажи все, що тобі про твого друга відомо.

Ти маєш рацію, видавати секрети друга нелегко. Твій друг може розсердитися, якщо дізнається, що ти його видав, зловжив його довірою. адже у разі розголосу батькам твого друга може не поздоровитися.

Якщо ти турбуєшся, що заподієш своєму другу шкоду, видавши його секрет, май на увазі: жорстоке поводження, жертвою якого він регулярно стає, заподіює йому шкоду набагато більшу. Від травм, що постійно наносяться, підлітки несуть тяжку утрату, не тільки фізичну, але і моральну, і, не побачивши іншого виходу, намагаються піти з життя. Багатьом з них, на жаль, це вдається.

 

Рекомендації для учнів та їх однолітків

- Твої права в сім’ї в нашій державі захищають Сімейний кодекс України та Цивільний кодекс України;

- Будь поінформованим та нагадуй батькам про існування твоїх прав (права дитини є такими ж як і права дорослих, які є закріпленими в ІІ розділі Конституції України);

- Намагайся завжди шукати порозуміння з батьками;

- Не соромся звертатися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів, вчителів, психологів, працівників прокуратури, кримінальної міліції у справах неповнолітніх;

- З 14 років ти маєш право особисто звернутися в суд щодо порушень твоїх прав батьками.

Немає коментарів:

Дописати коментар